Leden 2019
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3

JANOVEC JAZZ BAND – KLUBOVÁ SCÉNA

11.5.2018 19:30:00
JANOVEC JAZZ BAND – KLUBOVÁ SCÉNA
Hudební novinka: rozjíždíme cyklus klubových večerů v bývalé restauraci KC Golf. Semilskou klubovou scénu nastartuje Janovec Jazz Band z Mnichova Hradiště. Je to kapela, která usiluje o vlastní interpretační přístup k tradičním skladbám s důrazem na improvizaci a originální aranžmá a přitom jim to zatraceně šlape.
Přijďte si užít příjemný večer s otevřenou terasou, barem, tanečním parketem, občerstvením a sezením kavárenského stylu.
V bývalé restauraci KC Golf Semily od 19.30 hod.

Vstupné: 100,- Kč
Vstupenky bez místenek budou v prodeji na místě před vstupem.

JANOVEC JAZZ BAND

Janovec Jazz Band vznikl počátkem roku 2011, původně jako kapela muzikantů, kamarádů a bývalých spoluhráčů z nichž někteří se v tomto souboru sešli po delší tvůrčí pauze.

Iniciátory celého projektu byli kapelník, kytarista Petr Janovec a baskytarista Jarda W. Kotek. Kořeny jejich hudební spolupráce sahají do poloviny devadesátých let, kdy spolu hráli ve známém turnovském bandu Lédl Jazz Quintet a později v originálním jazzovém uskupení Corcovado. Jarda W.Kotek pro band též objevil trumpetistu Dušana Doušu a za bicí nástroje pak usedl Honza Paulík. Kapela začala zkoušet a záhy se připojil Tomáš Vyšohlíd, který se chopil mikrofonu. V původní sestavě absolvoval Janovec Jazz Band řadu vystoupení, zejména v Mnichově Hradišti a Turnově.

Když se po čase hudebně vytížení Jarda Kotek a Honza Paulík rozhodli věnovat veškerou energii svému domovskému bandu Meckie Messer, přichází zkušený bubeník, bývalý spoluhráč z Lédl Jazz Quintetu Michal Pecka a baskytarista Honza Hanuš (Jazz Paluba). Na konci r. 2014 se stálým členem kapely stal další zkušený muzikant, jablonecký saxofonista Vladimír Vlášek a Janovec Jazz Band se tak personálně usazuje.

Janovec Jazz Band za uplynulé sezony hrál často v Mnichově Hradišti, Turnově, Semilech, Jablonci nad Nisou.

Janovec Jazz Band zahrnuje jazzové standardy od autorů jako jsou Miles Davis, Charlie Parker, Cole Porter, George Gershwin, John Coltrane, Dave Brubeck, Duke Ellington a dalších, kapela ale ráda hraje i skladby bluesové.

Janovec Jazz Band usiluje o vlastní interpretační přístup k tradičním skladbám s důrazem na improvizaci a originální aranžmá.


< Zpět na přehled akcí