Duben 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

JAZZ POD KOZÁKOVEM - KLUBOVÝ VEČER

9.11.2018 18:00:00
JAZZ POD KOZÁKOVEM - KLUBOVÝ VEČER
Páteční večer bude nabitý snad všemi krásami nejen jazzové hudby. Můžete se zaposlouchat od melancholických melodií až po maximální funky energii 11 členného bandu evropského renomé. Účinkujícími tohoto rytmicky nadupaného večera budou kapely MarZ / Praha, Bill Barrett & Brad Lewis / USA, Jazz Elements / Semily – Praha, Top Dream Company /Praha
Součástí festivalu bude také tématická výstava: Petr Zeman - SOUZNĚNÍ
V bývalé restauraci KC Golf Semily od 18.00 hod.

Vstupné: 250,- Kč (Využijte možnosti koupit si zvýhodněnou vstupenku na oba festivalové dny za 500,-).
Předprodej od v kanceláři KC Golf, v Turistickém informačním centru Semily a v pokladně Kina Jitřenka.
VSTUPENKY MŮŽETE NAKUPOVAT I BEZHOTOVOSTNĚ PŘES POČÍTAČOVÝ REZERVAČNÍ SYSTÉM !!!

Vstupenky nelze rezervovat, pouze zakoupit!
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Rezervace vstupenek platí 30 dní. 
Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 30 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.MarZ (Praha)
Markéta Zdeňková - guitar/vocal, Štěpán Janoušek - trombone/cajon/vocal, Dalibor Hrubeš - guitar, Miloš Klápště - bassguitar, Jakub Šindler - drums

MarZ je boj římského boha Marta, který svádíme každý sám se sebou, syrovost i naděje březnového rána, pohled do kosmu. Prozaičtěji řečeno, MarZ je tvorba Markéty Zdeňkové, mladé zpěvačky a kytaristky, jejíž písně nabízí širokou škálu témat od sousedských starostí s řezníkem přes temné babiččino dědictví až po meditativní plavbu Ves Mírem. Jádro kapely tvoří spolu s Markétou Štěpán Janoušek, který rychlostí blesku přepíná mezi jednotlivými svými funkcemi – trombónistou, zpěvákem, cajonistou a vládcem (decentních) počítačových efektů. V červnu 2017 pokřtilo duo své debutové CD s názvem Na rozcestí, vydané u labelu Amplión records. Rozšířená sestava vznikla fúzí se spřízněnou kapelou Divnotaj, jejímž zakladatelem je kytarista a písničkář Dalibor Hrubeš. První společný koncert se odehrál v dubnu 2018 v Café V lese. Dalšími členy jsou Miloš Klápště na baskytaru a Jakub Šindler na bicí.

Bill Barrett - Brad Lewis (USA - Los Angeles)
Bill Barrett - harmonica - mouth organ/vocal, Brad Lewis - guitar

Bluesové duo z Los Angeles. Bill Barret je nejen výborný zpěvák a skladatel, ale i absolutní světová špička ve hře na foukací harmoniku. Pohybuje se nad žánry a podmaňuje si diváky i kolegy svojí obratností na diatonické a chromatické harmoniky. Bill Barrett vystupuje na turné po Evropě a Severní Americe. Na tomto turné ho doprovází Brad Lewis, country-bluesový kytarista s duší rockera. Během třicetileté kariéry vystupoval a nahrával s mnoha světoznámými umělci i orchestry, například s Los Angeles Philharmonic, The Kronos Quartet nebo Natalie Merchant, ve skupině The Neptune Blues Club po boku kytaristy Marca Forda (dř. The Black Crowes) nebo bubeníka Stephena Hodgese (hrál a natáčel s Tomem Waitsem jeho nejlepší alba). Od svého prvního LP v roce 1986 vydal Barrett 22 alb a jako instrumentalista je velmi žádaný. Hrál na více než 200 CD a často se objevuje vefilmových a televizních soundtracích.

Jazz Elements (Semily - Praha)
Barborta Šedivá - vocal, Nicholas Roy Arthofer - trumpet/vocal, Jan Pudlák - piano, Jan Neruda - bassguitarúvocal, Antonín Jína - drums/vocal

Kapelu Jazz Elements tvoří pět muzikantů, kteří za sebou mají mimo studia na jazzových školách také spoustu zkušeností s jinými kapelami. “Elementi” pravidelně působí v několika pražských klubech a obráží pódia celé České republiky. Jejich repertoárem jsou i populární písně, které lidé znají a jsou oblíbené. Jako studenti vyšší odborné školy se zaměřením na jazzovou tvorbu je pojali trochu jinak, můžete tak slyšet písně např. od kapely ABBA nebo Beatles v jejich jedinečné úpravě. V případě Jazz Elements se určitě můžeme těšit na svěží jazz mladých energických lidí, který Vám vykouzlí úsměv ve tváři.

Top Dream Company (Praha)
Petr "Harmy" Harmáček - trumpet/vocal/ bandleader, Jakub Vaňas - lead vocal, Miroslav Nováček - trumpet, Jan Pospíšil - altsax, Zbyněk Polívka - tenorsax/vocal, Jakub Cirkl - barytonsax, Ondřej Podhajský - bassguitar, Jan Tulenko - guitar, Jan Bálek/Kryštof Pobořil - keybords/vocal, Ondřej Pomajsl - drums

Top Dream Company je desetičlenná kapela z Prahy, která má několik společných slov, a to funk, soul & groove. Tato energická formace vznikla v roce 2004 a pod vedením trumpetisty Petra ” Harmyho” Harmáčka šíří funk a soul po mnoha klubech, festivalech a slavnostech ve střední Evropě. Za tuto dobu si již vydobyla silnou pozici na funkové scéně v celé střední Evropě. Spolupracovala s řadou interpretů z české i mezinárodní scény a účinkovala také v několika televizních hudebních show. Vydala několik CD a DVD, natočila několik videoklipů. Posledními jsou anglický So Dance (2017) a český X-Stát (2016). V roce 2017 vydala LP album Funk You, jehož zvuk se ubírá do pojetí čistokrevného tanečního funku v angličtině a v roce 2018 plánují vydat nové české LP album Made In Czech.

Výstava: Petr Zeman - SOUZNĚNÍ (Vrchlabí)

Petr Zeman se narodil ve Vrchlabí v roce 1973. Malovat začal po svém úrazu, kdy ochrnul a zůstal upoután na invalidní vozík, maluje pomocí pomůcky přidržující mu štětce. Svou malířskou techniku s humorem nazývá technikou opakovaných tahů nejisté ruky. Svou techniku malby neustále zdokonaluje a zkouší i nové výtvarné techniky. Jazz a téma jazzu je mu velmi blízké. Tak jako jazz je souznění několika hudebních nástrojů a témat, tak i výstava je průřezem a prezentací jeho tvorby.

Koupit
< Zpět na přehled akcí