Duben 2019
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5

QUASI TRIO

6.11.2018 19:30:00
QUASI TRIO - ZMĚNA TERMÍNU!!!
Třetí setkání v 62. koncertní sezóně KPH. Vystoupí rodačka ze Semil Kateřina Ochmanová – klavír, Marie Hasoňová - housle a Judita Škodová - violoncello.
QUASI TRIO se řadí mezi nejlepší komorní soubory své generace v republice i mimo ni.
V sále KC Golf Semily od 19.30 hod.
Vstupné: 140,- Kč


QUASI TRIO vzniklo v roce 2014 s cílem zařadit se mezi nejlepší komorní soubory své generace v republice i mimo ni. V původní ryze ženské sestavě získalo 2. cenu na Soutěži Bohuslava Martinů spolu se zvláštní cenou za interpretaci skladby Bohuslava Martinů. Koncert laureátů soutěže snímal Český rozhlas Vltava a 8. 3. 2015 jej odvysílal v rámci pořadu "Nedělní koncert". Od roku 2015 hraje trio v sestavě Roman Hranička (housle), Judita Škodová (violoncello) a Kateřina Ochmanová (klavír). Všichni tři členové jsou studenty či absolventy Akademie múzických umění v Praze a na svém kontě mají již mnoho národních i mezinárodních sólových a komorních úspěchů. Kromě hodin u profesorů Akademie (Václav Bernášek, Ivan Štraus, Ivo Kahánek) konzultují také na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni u Johanesse Meissla a Petera Schuhmayera. Trio se v roce 2015 rovněž zúčastnilo mistrovských kurzů v rakouském Grafeneggu, kde mělo možnost spolupracovat mimojiné také s Avedisem Kouyoumdjianem (Rakousko), Peterem Cropperem (Velká Británie) a Jeromem Pernoo (Francie). V zaří 2015 se stali finalisty Salieri-Zinetti Chamber Music Competition ve Veroně.

KATEŘINA OCHMANOVÁ je rodačkou z Podkrkonoší a tam také pod vedením rodičů začaly její první hudební úspěchy. V té době se spolu s hrou na klavír věnovala také hře na akordeon a komorní hře. Je držitelkou mnoha cen z celostátních kol národních soutěží Základních uměleckých škol ve všech třech oborech. Po vstupu na Konzervatoř v Pardubicích utvořila klavírní duo s Martinem Smutným, s kterým získala na Mezinárodní Schubertově soutěži pro klavírní dua 2. cenu a zvláštní cenu za provedení skladby A. Dvořáka. Díky tomuto úspěchu vystoupilo duo na festivalu Mladé pódium a s Pardubickou filharmonií provedlo Karneval zvířat C. Saint-Säena. V následujícím roce pak již sama obsadila na Mezinárodní Novákově soutěž v Kamenici nad Lipou 2. místo. Jako sólistka vystoupila s Pardubickou komorní filharmonií, Podkrkonošským symfonickým orchestrem a Turnovským orchestrálním sdružením. Zúčastnila se mistrovských kurzů u Petera Frankla, Markuse Schirmera, Avedise Kouyoumdjiana, Petera Nagye, Jana Jiraského, Aleny Vlasákové a prošla výběrem mezi aktivní účastníky mezinárodních kurzů v Lipsku vedených světoznámou pianistkou Angelou Hewitt. V současné době studuje ve třídě Ivo Kahánka na AMU a čeká ji roční stáž v Drážďanech ve třídě Arkadi Zenzipera.


JUDITA ŠKODOVÁ se narodila v Praze a zde také vystudovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením. Již od mládí na sebe upozorňovala četnými úspěchy v soutěžích (vítězství v mezinárodní soutěži Prague Junior Note spolu s cenou za interpretaci skladby B. Martinů, 1. cena a titul absolutního vítěze v celostátním kole soutěže v komorní hře ve Vysokém Mýtě, 2. cena na mezinárodní violoncellové soutěži v rakouském Liezenu, 1. cena a titul absolutního vítěze v ústředním kole celostátní soutěže českých základních hudebních škol, vítězství v Heranově violoncellové soutěži, mezinárodní soutěži Talents for Europe v Dolném Kubíně a violoncellové soutěži Jana Vychytila spolu s absolutním vítězstvím). Judita je trojnásobnou vítězkou ceny za interpretaci skladby B. Martinů z mezinárodních interpretačních kurzů International Summer Academy v Rakousku. Dvakrát zvítězila v konkurzu na roční členství v orchestrální akademii Pražské komorní filharmonie a od roku 2013 je jeho stálou hráčkou. Vystupovala s řadou orchestrů sólově a také mnohokrát na pozici první violoncellistky. Zúčastnila se mistrovských kurzů u Jiřího Bárty, Michaely Fukačové, Jense Petera Maintze, Lásló Fenyö, Alexandera Ivashkina, Natalie Pavlutské, Wen-Sinn Qanga, Miklóse Perényiho, Jéroma Pernoo a Xenie Janković. V roce 2011/2012 absolvovala roční stáž na Hudební akademii Jižního Dánska v Odense ve třídě Michaely Fukačové, během níž vystupovala jako členka Odense Symfoniorkester. Judita studuje v současnosti magisterský program na AMU ve třídě Miroslava Petráše a současně na Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse v Paříži u Jérôma Pernoo.

< Zpět na přehled akcí