Srpen 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4

CHECK ACCORDION TRIO

13.6.2022 19:00:00

CHECK ACCORDION TRIO
Akordeon napříč žánry od baroka po modernu

Klasická a i moderní hudba, balkánská hudba, argentinská tanga či minimalistické techno…. Hlavním cílem Markéty Laštovičkové, Marie Čejnové a Michala Karbana je ukázat akordeon ve všech možných polohách a hudebních žánrech. Check Accordion trio je uskupení tří mladých akordeonistů studujících na Národní akademii hudby v dánském Odense. Trio vzniklo v roce 2017 a již za krátkou dobu si vydobylo uznání jak v rámci široké, tak i odborné veřejnosti v České republice i v Dánsku, především díky velmi rozmanitému repertoáru. Proběhne jako poslední koncert 65. koncertní abonentní sezóny KPH.
V objektu FABRIKA 1861 Semily od 19.00 hod. / areál otevřen od 18 hod.
Vstupné: 200,- / studenti (do 26 let) a senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 160,-
Vstupenky v prodeji před koncetrem.

Umění - hudba - skvělý zážitek na půdě FABRIKY 1861

Vážení návštěvníci, přijďte v pondělí 13.6.2022 do FABRIKY 1861 v Semilech Řekách, jsme přesvědčeni, že se Vám naplní a splní mnohé sny, zažít něco výjimečného, neobyčejného. Vyvezeme Vás výtahem do druhého patra do bývalých výrobních hal, kde se budete moci účastnit komentované prohlídky výstavy semilského umělce Patricka Rutkovského. Následně se přesunete o patro výše na půdu FABRIKY 1861 - dobové trámoví, patina, půda o 2000m2 a mnoho dalších vjemů, Vás určitě nenechá chladnými. V takto výjimečném prostoru si budete moci vyslechnout koncert akordeonového tria. Koncert je pořádán KC Golf Semily ve spolupráci s FABRIKOU 1861.

Check Accordion Trio působící v Dánsku představí originální kompozice pro akordeon i kusy, které si trio upravilo a v jejich podání zní snad ještě lépe než některé originály. Trio je uskupení tří mladých akordeonistů, kteří se vydali do Dánska prohloubit své umělecké zkušenosti pod vedením doc. Jytte von Rüden na Národní hudební akademii v dánském Odense. Hlavním cílem Markéty Laštovičkové, Marie Čejnové a Michala Karbana je ukázat akordeon ve všech možných polohách a hudebních žánrech. Zaměřují se především na klasickou hudbu, ale v repertoáru nalezneme i moderní akordeonovou literaturu, balkánskou hudbu, argentinská tanga či minimalistické skladby. Toto trio vzniklo v roce 2017 a již za tak krátkou dobu si vydobylo uznání jak v rámci široké, tak i odborné veřejnosti v České republice i v Dánsku, především díky velmi rozmanitému repertoáru.

Markéta Laštovičková je v akordeonovém světě velmi známou osobou, nejen jako vynikající hráčka ale v poslední době stále častěji její jméno figuruje jako autorka mnoha skladeb nejen pro akordeon. Je laureátkou mnoha národních a mezinárodních soutěží – Rusko, Portugalsko, Chorvatsko, Itálie aj. V roce 2018 měla sólový recitál v rámci mezinárodního festivalu Pražské jaro. Co říká Markéta o hraní v triu? “Hraní v triu mi přináší velký odpočinek od dnešního velmi uspěchaného světa. Je to čas, který můžu strávit společně s lidmi, které mám ráda“. Marie Čejnová má dvě vášně, tou první je hudba a druhou cestování a pokud se jí obě věci podaří skloubit, vznikne z toho například hraní pro děti v Indii. Je laureátkou mnoho soutěží jak národních, tak mezinárodních – USA, Korea, Německo aj. Proč Marie ráda hraje s triem? “Díky hraní v našem triu jsem se naučila spoustu hudebních dovedností. Stal se ze mě týmový hráč, který nekope pouze za sebe, ale také za kamarády, kteří mě podporují, motivují a já jsem ráda, že je mám.“ Michal Karban je především spjat se značkou akordeonů Pigini, pro které je v České republice výhradním distributorem. Zahrál si například v talentové soutěži Česko Slovensko má talent či na soutěži v americkém Seattlu, odkud spolu s Marií přivezli ne jedno první místo. Co Michalovi přináší hraní v triu? “Hraní v Triu pro mě znamená sdílení. Sdílení radosti, hudby, koncertů s přáteli, se kterými je mi dobře. Naše Trio mi přináší možnost hrát netradiční hudbu pro publikum a ukazovat tak velké možnosti akordeonu.“

Nezapomeňte, těšíme se na Vás ve FABRICE 1861 v pondělí 13.6.2022 v 18.00.

< Zpět na přehled akcí