Leden 2023
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5

Jazz pod Kozákovem - Fabrika Musica

1.10.2022 19:00:00
FABRIKA MUSICA

36. ročník Mezinárodního festivalu Jazz pod Kozákovem

I letošní podzim je pro vás v Semilech připraven tentokrát již 36. ročník jednoho z nejstarších festivalů jazzové hudby v České republice - Jazz pod Kozákovem.

Ten odstartuje symbolicky 1. října 2022 unikátním projektem FABRIKA MUSICA, který vzniká ve spolupráci dvou subjektů - KC Golf Semily a Fabrika 1861.

Koncert návštěvníky zavede do netradičních prostor bývalého podniku Kolora Semily - Řeky a nabídne jim nevšední zážitek v podobě alternativní muziky i klasického jazzu.

Celkový vizuální zážitek industriálního komplexu zajisté umocní též výběr interpretů, který byl sestaven záměrně tak, aby podtrhl unikátnost tohoto objektu.

Hudební skladatel, multi-instrumentalista a hráč na indická tabla OMNION (Tomáš Reindl) posluchačům dokáže, že neexistují bariéry mezi hudebními žánry. Jeho inspirace při tvorbě vychází ze starých evropských a světových tradic. Sám se učil od indických mistrů techniku hraní na tabla a staroindickou rytmiku. Ke své tvorbě využívá především moderní techniku, ale také tradiční nástroje jako jsou klávesy, trom-bone, klarinet, didjeridu, či harmoniku.

Z alternativního světa se posluchači přenesou do prostředí klasické jazzové tvorby v podáni DANA BÁRTY A ROBERT BALZAR TRIO. Dan Bárta hudebník a zpěvák mnoha žánrů se v Semilech představí po boku klasického jazzového uskupení. Společně jsou vysoce oceňováni za své autorské počiny. Například v rámci hudebních cen - Music Awards. Na kontě mají také dvě alba a třetí právě vzniká.

Jazzový um vystřídá v závěru večera párty v balkánském stylu, o kterou se postará kapela TYGROO. Saxofony, klarinet, akordeon, bicí, tuba, rap, zpěv. To všechno zkombinuji čtyři muži. A nekombinují pouze různorodé nástroje, ale také styly. K poslechu tak bude kombinace balkánských rytmů, funku, hiphopu nebo dubstepu. Navíc z celé kapely přímo sálá energie, která posluchače prostě nenechá sedět.

Koncert proběhne v objektu FABRIKA 1861 Semily od 19.00 hod.
Vstupné: 350,-
Slevy:
děti do 6 let / zdarma
studenti, senioři / 30% sleva
děti do 15 let, žáci ZUŠ / 50% sleva

Předprodej v kanceláři KC Golf, v Turistickém informačním centru Semily a v pokladně Kina Jitřenka.
VSTUPENKY MŮŽETE NAKUPOVAT I BEZHOTOVOSTNĚ PŘES POČÍTAČOVÝ REZERVAČNÍ SYSTÉM !!!

Vstupenky nelze rezervovat, pouze zakoupit! Slevy lze zakoupit pouze na předprodejních místech.

Navštivte festivalové stránky: https://www.jazzpodkozakovem.cz/

Omnion (CZ)
Jednočlenný sebesmyčkovací orchestr Tomáše Reindla
Tomáš Reindl je hudební skladatel, multi-instrumentalista, hráč na tabla. Ve své hudbě překračuje žánrové bariéry, inspiruje se starými evropskými i mimoevropskými hudebními tradicemi. Zároveň však využívá současné hudební technologie a procesy. Jako prakticky jediný v ČR se do hloubky zabývá indickou rytmikou a sólovou i doprovodnou hrou na indická tabla, která studoval pod vedením jednoho z nejvýznamnějších současných tablových mistrů Sanju Sahai. Aktivně hraje na etnické bicí nástroje (darbuka, riq, rámové bubny, cajon, atd.), didžeridu, středověký dulcimer, klarinet, koncovku, bluesovou harmoniku aj. Využívá též techniky alikvótního zpěvu, beatboxu, či indické recitace rytmů. www.omnion.cz

Dan Bárta & Robert Balzar trio (CZ)
Dan Bárta - vocal, Robert Balzar - bass, Vít Křišťan - piano, Kamil Slezák - drums
Jsou spojením vysoce hodnocené a oblíbené autorské a interpretační formace české jazzové scény a multižánrového populárního zpěváka a autora. Stylově patří toto spojení někam na pomezí jazzu a popu. Dan Bárta s RBTriem byli mnohokrát oceněni výročními hudebními cenami, Czech Music Awards, jak v žánrových, tak v hlavních kategoriích. Jejich první společná deska, Theyories, vyšla v roce 2010, následovala živá nahrávka Live At The Box v roce 2015, pořízená v německém městě Meerbusch.V současné době připravují a nové album. DB & RBT kromě své domoviny vystupovali úspěšně v řadě evropských zemí a v USA.
www.bartabalzartrio.cz

Tygroo (CZ)
Matěj Heinzl - saxs, clarinet, vocal, rap, David Lomič - saxs, accordion, rap, Vojta Stolbenko - drums, synthy, sound production, Šimon Janák - tube, vocal, sermons
Kapela Tygroo vynalézavě kombinuje tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s žánry moderními, jako jsou například funk a hiphop, ale také dubstep a další elektronická hudba. To vše hrají na akustické nástroje, především dechy a bicí, což kapele dodává velmi výraznou barvu a energii, jejíž vlny vás zanesou tu do New Orleans, tu na Guču nebo do
Oděsy, tu zas do newyorského metra. Přijďte si poslechnout Balkan-Drumnbass, Disco-Dubstep, Klezmer-Funk, Brasshouse, Cave Music, Trashdisco a kdo ví co ještě! www.tygroo.com
Koupit
< Zpět na přehled akcí