Únor 2024
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3

KAPELA THE TAP TAP

3.4.2015 19:00:00

KONCERT KAPELY THE TAP TAP
Hudební skupina The Tap Tap složená z handicapovaných lidí se již dobře etablovala na domácí kulturní scéně. Skupina začala jako muzikoterapie při Jedličkově ústavu, ale postupem času se profesionalizovala.
The Tap Tap je kapela studentů se zdravotním postižením, která vznikla v roce1998 v pražském Jedličkově ústavu. Umělci využívají především bicí nástroje (bicí souprava, bonga, conga, timbáles, ozvučná dřívka, tamburíny, zvonce, činely, triangl atd.). Na další nástroje jako je tuba, saxofon, příčná flétna a piano je potom doprovázejí hostující profesionální hudebníci.
Výraznou postavou tohoto souboru je především jeho vedoucí a dirigent ŠimonOrnest.
Cílem souboru je umožnit co nejširšímu okruhu osob se zdravotním postižením rozvíjet a v praxi uplatnit svůjtalent. A nutno dodat, že se jim to velice daří. Popularita skupiny The Tap Tap totiž prudce stoupá, o čemž svědčí i účast na předních českých festivalech nebo angažmá v zahraničí.
Možnost prezentovat se před širokým publikem, je pro členy kapely výjimečná příležitost ke zvýšení sebehodnocení a víry ve vlastní schopnosti. Obdiv nadšeného obecenstva je také nejlepší cestou k jejich přirozené integraci do společnosti. Největším hitem je bezesporu Řiditel autobusu. Tuto píseň složil písničkář Xindl X jemuž se vtipně podařilo vystihnout absurdní podmínky v městské hromadné dopravě a pohrdavé chování některých řidičů vůči vozíčkářům a postiženým lidem. Momentálně se repertoár The Tap Tap skládá z jejich vlastních skladeb a originálně přepracovaných písní známých umělců (Helena Vondráčková, David Koller, Dan Bárta, Ondřej Hejma, Vladimír Mišík atd.), kteří s nimi také spolupracují

Velký sál bude netradičně uspořádán, proto VSTUPENKY NEBUDOU S MÍSTENKOU na konkrétní místo.
Rezervaci zajistíme pouze držitelům průkazů ZTP a ZTP/P.

Předprodej probíhá od 27.2. v kanceláři KC Golf, Turistickém a informačním centru a na pokladně Kina Jitřenka.
Nově lze také platit přímo z webu, zde ale systém nabízí pouze klasické uspořádání sálu - vybrané vstupenky jsou přesto bez místenek!!!

Vstupné: 200,- Kč

Koupit
< Zpět na přehled akcí