Leden 2023
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5

LACHNER PIANO QUARTET

13.2.2023 19:00:00
LACHNER PIANO QUARTET
Koncert Kruhu přátel hudby. Na únorovém koncertě se představí kvarteto jehož členem je semilský Jan Nečaský (violoncello). Kvarteto založili čtyři mladí studenti na půdě Akademie múzických umění v Praze a během projektů Akademie komorní hudby. Několik let společně hráli v nejrůznějších komorních uskupeních (duo, trio, smyčcový kvartet) a rozhodli se vše propojit v klavírní kvarteto. Zároveň je zaujala osobnost Ferdinanda Lachnera, houslisty a blízkého přítele Antonína Dvořáka. Byl také jeho kvartetním partnerem při domácím provozování komorní hudby. Společně s Hanušem Wihanem premiérovali např. Klavírní trio “Dumky” a roku 1892 podnikli koncertní turné po českých a moravských
městech před skladatelovým odjezdem do Spojených států. A proto si vybrali jméno právě Ferdinanda Lachnera a rádi by pokračovali v tradici komorní hudby v Čechách.
Vystupují: Kateřina Krejčová - housle, Daniel Macho - viola, Jan Nečaský - violoncello, Matouš Zukal - klavír
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod.

Vstupné: 170 Kč / studenti (do 26 let) a senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 120,-

Vstupenky bez místenek v prodeji před koncertem.

Kateřina Krejčová (*1995) - housle
Studovala na Pražské konzervatoři u Pavla Kudeláska, rok strávila v rámci projektu Erasmus+ ve Vídni na Universität für Musik und darstellende Kunst u Petera Schuhmayera a nyní studuje u Leoše Čepického na Akademii múzických umění v Praze. V roce 2019 se umístila na 1. místě v Luhačovické Akademii Václava Hudečka. Byla členkou Orchestrální akademie PKF - Prague Philhamonia a Orchestrální akademie České filharmonie. Je členkou PKF - Prague Philharmonie a stipendistkou Akademie komorní hudby.

Daniel Macho (*1996) - viola
Svá houslová studia zahájil v roce 2011 ve třídě prof. Jaroslava Krátkého na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříží. Momentálně je posluchačem magisterského studia Akademie múzických umění v Praze u Mgr. Karla Untermüllera. Účastnil se mistrovských kurzů např. u Maxima Rysanova, Petera Matzky, Andrey Bischof (Quatuor Mosaïques) a dalších. Na Mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec 2019 získal cenu za nejlepšího účastníka z České republiky. V témže roce se účastnil Mezinárodní violové soutěže Oskara Nedbala, kde obdržel cenu pro nejlepšího účastníka ze států Visegrádské čtyřky a cenu za nejlepší provedení díla B. Martinů.

Jan Nečaský (*1993) – violoncello
Studoval ve třídě Jana Vychytila a později u Martina a Mirka Škampy. Poté pokračoval na Pražské konzervatoři pod vedením Michala Kaňky, který ho též učil na Akademii múzických umění v Praze. V roce 2018-2019 v rámci programu Erasmus studoval u profesora Emila Rovnera na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech. Zúčastnil se mistrovských kurzů např. u Jense Petera Maintze z Universität der Kunste v Berlíně, Csaby Onczaye z Akademie Ference Lizsta v Budapešti či Christophera Richtera z Royal Academy of Music in London. Je stipendistou Orchestrální akademie Symfonického orchestru Českého rozhlasu a též je členem Plzeňské filharmonie.

Matouš Zukal (*1998) - klavír
Studoval na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy u Jitky Němcové a na Pražské konzervatoři ve třídě doc. Iva Kahánka. V současné době pokračuje ve studiu u téhož profesora na Akademii múzických umění v Praze. V minulém roce se stal laureátem mezinárodní soutěže Pražské jaro, kde získal 2. cenu a další zvláštní ocenění - cenu Nadace Gideona Kleina a cenu Českých center. Třikrát se stal laureátem Mladého klavíru Pražské konzervatoře. Matouš je stipendistou Akademie komorní hudby. Zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů pod vedením např. sira Andráse Schiffa, Lukáše Vondráčka, Borise Giltburga, a dalších. V roce 2021 byl Matouš vybrán jako stipendista International Music Academy v Lichtenštejnsku do třídy prof. Milany Chernyavské

< Zpět na přehled akcí