Prosinec 2022
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

ORCHESTR JEŽKOVY STOPY W+V+J=HLAS Z AMERIKY / 80 LET OPERACE ANTHROPOID

16.9.2022 19:00:00
ORCHESTR JEŽKOVY STOPY W+V+J=HLAS Z AMERIKY / 80 LET OPERACE ANTHROPOID
Výjimečný koncert v podání Orchestru Ježkovy stopy bude i slavnostním zahájením programu k 100.let výročí návštěvy TGM v Semilech. Orchestr Ježkovy stopy jsou hudební těleso, které se specializuje na českou swingovou hudbu 30. - 40. let 20. stol. Nyní nabízí exkluzivní program vytvořený speciálně pro letošní 80. výročí Operace Anthropoid a 80 let od úmrtí Jaroslava Ježka. Součástí koncertu bude průvodní slovo historika Radka Žitného a malá výstava. V programu zazní autentická dobová hudba včetně několika známých melodií Voskovce, Wericha a Ježka v tzv. zámořské verzi, tedy s protiválečnými texty, které dnes takřka nikdo nezná. Za války se však linuly do okupované Evropy ze stanice BBC.
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod.

Vstupné: 280,- Kč
/ senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 200,-

Orchestr Ježkovy stopy

je přední český swingový orchestr, který navazuje na odkaz Osvobozeného divadla a jeho tří hlavních představitelů – Ježka, Voskovce a Wericha.

Skládá se z absolventů konzervatoří a hudebních akademií, kteří svým nadšením a kvalitním zpracováním originálních aranžmá československých písní z let 30. a 40. vzdávají hold našim prvním swingařům.

S Orchestrem Ježkovy stopy za dobu jeho působení spolupracovali například Jitka Molavcová, Miloň Čepelka, Vojtěch Havelka, Viktor Dyk, Jan Smigmator, Michal Horák nebo Veronika Lálová. Mezi jeho pravidelné hosty patří také několikanásobný mistr Evropy a druhý vicemistr světa ve stepu – Marek Chytra, jehož vystoupení s Orchestrem Ježkovy stopy lze na přání pořadatele zajistit.

Orchestr Ježkovy stopy nabízí koncerty československé hudby 30. a 40. let 20. století, na kterých zazní i slavné melodie písní Život je jen náhoda, Svítá či Slunečnice (v interpretaci zpěvačky Lenky Švestkové), ale také třeba Pra-pra-prabába mé prabáby, Vousatý svět nebo Jen pro ten dnešní den (v podání zpěváka Patrika Možíše).

V programu Orchestru mají své místo také pamětníci – pravidelně v Žižkovském divadle Járy Cimrmana pořádá program s názvem Večery u Werichů, do kterého přichází hosté, kteří vzpomínají na rodinu Werichovu a jejich přátele.

Všemi nabízenými programy provádí konferenciér Radek Žitný – klarinetista a saxofonista, který je navíc autorem mnoha knih a rozhlasových pořadů o prvorepublikových hercích a herečkách (např. Obžalovaná Adina Mandlová či Čeněk Šlégl a další).

Posluchači si tak z akcí Orchestru Ježkovy stopy odnesou nejen jedinečný hudební a vizuální zážitek, ale též se dozví mnoho zajímavého o písních, jejich autorech a celé československé kultuře 30. a 40. let 20. století.

Jubilejní rok 2022

V letošním roce si připomínáme nejen 80 let od smrti skladatele Jaroslava Ježka (25. září 1906 Žižkov – 1. ledna 1942 New York), ale také 80 let od operace Anthropoid (úspěšná likvidace zastupujícího říšského protektora Heydricha). K tomuto dvojitému výročí jsme připravili program s názvem:

W+V+J = HLAS Z AMERIKY / 80 LET OPERACE ANTHROPOID

V něm zazní autentická dobová hudba včetně několika známých melodií Voskovce, Wericha a Ježka v takzvané zámořské verzi, tedy s protiválečnými texty, které dnes takřka nikdo nezná. Za války se však linuly do okupované Evropy éterem na vlnách rozhlasové stanice BBC. Zásluhu na jejich nalezení má především pracovník Národního muzea Filip Šír. Programem svým erudovaným slovem provází konferenciér Radek Žitný, historik a publicista, jenž se onou dobou intenzivně zabývá a napsal o ní již řadu knih. Také se můžete těšit na náš zbrusu nový zvukový nosič, který vydáváme ve spolupráci s MČ Praha 8. Ten bude obsahovat melodie Wericha, Voskovce a Ježka v našem podání a právě s těmito unikátními protiválečnými texty. Využijte tuto jedinečnou a neopakovatelnou šanci připomenout i u vás 80. výročí atentátu na Heydricha a připomeňte si s námi osobnosti odboje a boje za svobodu.


NA SÁLE STOLOVÁ ÚPRAVA. Předprodej v kanceláři KC Golf, v Turistickém informačním centru Semily a v pokladně Kina Jitřenka.
VSTUPENKY MŮŽETE NAKUPOVAT I BEZHOTOVOSTNĚ PŘES POČÍTAČOVÝ REZERVAČNÍ SYSTÉM !!!

Vstupenky nelze rezervovat, pouze zakoupit! Seniorské slevy lze zakoupit pouze na předprodejních místech.

Koupit
< Zpět na přehled akcí