Říjen 2023
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5

TRANS ORGANIC

15.9.2023 19:00:00
TRANS ORGANIC
Nový hudební projekt TRANS ORGANIC sourozenců Markéty Schley Reindlové a Tomáše Reindla vytváří neobvyklé spojení chrámových varhan s interaktivní elektronikou, indickými bubny tabla a dalšími ethno nástroji. Projekt využívá současných možností technologie zpracování zvuku v reálném čase, který mimo jiné umožňuje zachycení, „zmrazení“, či granulaci zvuku varhan a jeho přetvoření do ambientních struktur, které se plynule proměňují a vytvářejí prostorový kontrapunkt k reálnému zvuku z kůru.Účinkují: Markéta Schley Reindlová - česká varhanice, žijící v německém Bamberku, špičková interpretka, která získala řadu mezinárodních ocenění. Tomáš Reindl - hudební skladatel, instrumentalista a hráč na tabla, live electronics & processing, clarinet, didjeridu.
Zahajovací koncert 67. sezóny KPH. Upozorňujeme na možnost zakoupit si abonentku za velmi zvýhodněnou cenu na všechny koncerty. Informace o abonentní legitimaci v kanceláři KC Golf.
V kostele svatého Petra a Pavla v Semilech od 19.00 hod.
Vstupné: 250,- / studenti (do 26 let) a senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 180,-

Nedávno vzniklý hudební projekt TRANS ORGANIC sourozenců Markéty Schley Reindlové a Tomáše Reindla vytváří neobvyklé spojení chrámových varhan s interaktivní elektronikou, indickými bubny tabla a dalšími ethno nástroji. Projekt využívá současných možností technologie zpracování zvuku v reálném čase, který mimo jiné umožňuje zachycení, „zmrazení“, či granulaci zvuku varhan a jeho přetvoření do ambientních struktur, které se plynule proměňují a vytvářejí prostorový kontrapunkt k reálnému zvuku z kůru. TRANS (transovní - transcendentální) - ORGANIC (vycházející ze slova Organ – varhany).

Projekt TRANS ORGANIC vznikl v roce 2019 a má za sebou již několik úspěšných vystoupení např.: v Santiniho katedrále u Stříbra (Festival Kladrubské léto), chrámu Sv. Štěpána v německém Bambergu, v pražském kostele Nejsv. Salvátora atd. V současnosti se připravují další vystoupení v sakrálních prostorech nejen v ČR, ale i v zahraničí.

Markéta Schley Reindlová - česká varhanice, žijící v německém Bamberku. Špičková interpretka, která získala řadu mezinárodních ocenění, včetně 1. ceny a Ceny publika na festivalu "Festival van Vlaanderen Musica Antiqua" v belgických Brugách (2003) a 1. cena a Cena publika na mezinárodní soutěži "Orgue sans frontiers" v Dudelange (Lucembursko) 2007. V současné době zastává funkci ředitelky kůru v bamberském chrámu Erlöserkirche.

Tomáš Reindl - jako skladatel rád využívá možností současných hudebních technologií, zabývá se též mikrointervalovými systémy přirozeného ladění. Dlouhodobě se věnuje indické klasické hudbě a hře na tabla. Vyučuje Etnomuzikologii a další předměty na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Působí též jako lektor různých hudebních workshopů a seminářů. Spolupracuje s celou řadou umělců z ČR i zahraničí (např. Amit Chatterjee, Lenka Lichtenberg, Slet bubeníků, Clarinet Factory, Ingrediente atd.), aktivně vystupuje s hudebními projekty OMNION (sólový projekt), TELLEMARKK. Tomáš Reindl alias OMNION je autorem hudby a součástí nového hudebně tanečního představení INspiraCe (divadla Archa, 420 people a Orchestr Berg).

< Zpět na přehled akcí