Leden 2019
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3

TRIOTONES - Koncert k výročí 100 let od založení samostatné Československé republiky

19.2.2018 19:30:00
TRIOTONES
Na pátém setkání 61. abonentní sezóny KPH společně koncertem oslavíme výročí 100 let od založení samostatné Československé republiky. Účinkujícími budou: Veronika Liebigová – klarinet, Michaela Hajíčková – klavír a Vojtěch Urban – violoncello. TrioTones je komorní soubor, který byl založen roku 2012. Složen ze tří interpretů, kteří se setkali na studiích na Akademii múzických umění v Praze.

V sále KC Golf Semily od 19.30 hod.
Vstupné: 100,- Kč

TrioTones je komorní soubor složený ze tří hráčů, kteří se setkali na studiích na Hudební fakultě Akademii múzických umění v Praze a aktivně působí od roku 2012. V tomto triu hrají Veronika Liebigová (klarinet), Vojtěch Urban (violoncello) a Michaela Hajíčková (klavír). Všichni tři interpreti jsou také sólisté nebo vystupují v různých orchestrech. Mají za sebou úspěchy v národních i mezinárodních soutěžích. Cenné zkušenosti získalo trio v kurzech u našich i zahraničních interpretů a pedagogů. Mezi ně patří například Vovka Ashkenazy (ruský klavírista), Štěpán Koutník (profesor komorních souborů na HAMU v Praze a klarinetista v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu v Praze), Milan Řeřicha (klarinetista a profesor na Conservatorio della Svizzera Italiana ve švýcarském Luganu). Soubor hraje komorní skladby různých stylových období pro různá nástrojová uskupení a taky skladby sólové. Svůj repertoár stále rozšiřuje a sbírá zkušenosti od předních osobností vážné hudby.

Michaela Hajíčková (*1987) pochází ze Žatce. Hře na klavír se začala věnovat v pěti letech v místní hudební škole a roku 2002 pokračovala ve studiích na konzervatoři v Teplicích (prof. Věra Vlková) a poté i na Akademii múzických umění v Praze (prof. Miroslav Langer a František Malý). Absolvovala také půlroční zahraniční stáž (2012) na Hochschule für Music und Theater Leipzig u profesora Alexandera Meinela.
Zúčastnila se několika mezinárodních kurzů, například u Ava Kouyoumdjiana, Pierra Jasmina, Frederica Lagarda, Iriny Nevodové a také několika mezinárodních soutěží (Johannes Brahms v rakouském Pötschachu – 4. cena, kategorie komorní hudba, Pro Bohemia Ostrava – 3.cena, Soutěž Valtidone v Itálii a další). V současné době se aktivně věnuje komorní hře a klavírní pedagogice.

Veronika Liebigová (*1988) pochází ze Žatce. S hudbou se seznámila v šesti letech hrou na klavír u p. učitele V. Kořístky. Klarinet absolvovala na konzervatoři v Teplicích u prof. Vladimíra Zíky se Severočeskou filharmonií s podáním Mozartova klarinetového koncertu. Ve studiu dále pokračovala na HAMU, kde absolvovala bakalářské studium u profesorů Vlastimila Mareše, Jiřího Hlaváče a Štěpána Koutníka. Dále studovala Master of Arts in Music Performance ve třídě prof. Milana Řeřichy na Conservatorio della Svizzera Italiana v Luganu (Švýcarsko). Nyní je studentkou magisterského studia na JAMU v Brně ve třídě prof. Milana Poláka a prof. Vítězslava Spilky.
Zúčastnila mezinárodních klarinetových kurzů v ČR i zahraničí (u klarinetistů S. Brill, K. Dohnala, J. Montilly, M. Raisona, S. Hue, K. Leistera, M. Řeřichy aj.). Získala ceny v mezinárodních klarinetových soutěžích (soutěž konzervatoří - 3. cena, soutěž B. Martinů v Payerbachu - 3. cena, Mezinárodní klarinetové soutěži v Chieri - 3. cena, Czech Clarinet Art v Hořicích - 2. cena).
Působila v orchestrech Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem, v Jugendorchestru Europera, v ČNSO - Český národní symfonický orchestr (turné po Evropě s Ennio Morriconem). Aktivně se věnuje komorní (TrioTones), orchestrální hře a pedagogické činnosti.

Vojtěch Urban (*1988) je absolventem hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze. V průběhu studií se mimo jiné účastnil mistrovských kurzů u Christopha Richtera, Karine Georgian a Roberta Cohena. Svá studia zakončil roční stáží na Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn Bartholdy“ v Lipsku u prof. Petera Brunse. Během studií získal četná ocenění na soutěžích.
Jako sólista vystoupil Vojtěch Urban s předními českými orchestry (Český komorní orchestr, Pražská komorní filharmonie) a měl tak možnost spolupracovat s řadou vynikajících dirigentů (Andreas Sebastian Weiser, Ondřej Kukal, Stanislav Vavřínek). V roce 2007 vystoupil v rámci cyklu Josef Suk uvádí mladé talenty ve Dvořákově síni Rudolfina s Pražskou komorní filharmonií a dirigentem Tomášem Hanákem.
Vojtěch Urban je členem komorního souboru TrioTones a Doležalova Kvareta.

< Zpět na přehled akcí