Červen 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
POŘADY PRO ŠKOLY:

5.6.2024
JMENUJI SE OREL
Divadlo pro školy od Divadla Kampa.
Pohádkový muzikál z jihočeského dvorku. Příběh slepice, která se nebála roztáhnout křídla a předvést let orla, byť jej nikdy v životě neviděla. Na jednom jihočeském dvorku bydlí slepice, která je dost jiná než ostatní. Vůbec netráví čas v hejnu s ostatními slepicemi, místo toho se kamarádí s kocourem, netopýrem, labutí a bobrem. Potuluje se s nimi po okolí a bloumá o životě. Nemá moc peří, zato má ale velkou dávku odvahy. Slepice zachráněná z klecového chovu, kocour, který nade vše miluje salátové okurky a parta dalších zvířat, která spolu zažívají velmi nepravděpodobná dobrodružství. Představení podle stejnojmenné knihy autorky Romi Grey. Vhodné pro děti od 5 let.
Park Ostrov od 10.30 hod. Za příznivého počasí bude uvedeno na venkovní scéně na Ostrově, v případně špatného počasí ve velkém sále KC Golf. Bude upřesněno podle aktuální situace
Vstupné: 70 Kč24.4.2024
JAK ZOJKA POMOHLA ZEMI DÝCHAT
Divadlo pro školy v KC Golf - Tanec, barvy a ekologie

Jen pár dní po svátku Den Země v Kulturním centrum Golf uvedeme jedinečné taneční představení pražského multižánrového souboru Dočasná Company s názvem Jak Zojka pomohla Zemi dýchat. Jedná se o jejich první dílo určené dětem, které mělo úspěšnou premiéru vloni v koprodukci s KD Mlejn. Interaktivní inscenace plná barev, akrobacie a tance představí důležité poselství křehké rovnováhy člověka s přírodou s trochou nadsázky a humoru.

„Pro vyprávění příběhu i znázornění konkrétních situací využíváme tanec a taneční poetiku ve snaze nesklouznout k prvoplánové pantomimě. Zkoumali jsme dokumenty o zvířatech a snažili se najít jejich typický pohyb, který jsme následně převedli do taneční stylizace. Důležité pro nás bylo si s pohybem hrát a bavit se. I když se jedná o velmi důležité téma, chtěli jsme, aby byla přítomná nadsázka a humor. První část je více v naší režii, druhá nabízí dětem možnost stát se aktivní součástí příběhu. Interaktivita děti vždycky hodně baví a byla výzvou i pro tanečníky. Je pro nás důležité, aby si děti už od malička uvědomovaly, že prostředí, ve kterém žijí, je odrazem toho, jak se k němu lidé chovají. A že to stejně jako s námi v divadle mohou samy ovlivnit i ve skutečnosti,“ uvedla choregrafka Anna Benháková pro portál divadlo.cz
Představení kromě dětí z místních mateřských a základních škol mohou navštívit i zájemci z řad veřejnosti. Máte-li v dopoledních hodinách čas, přijďte si užít společný kulturní zážitek, který jistě obohatí vaše děti i vás! Vstupenky budou k dispozici na místě. Představení vhodné pro děti od 3 do 9 let.

V sále KC Golf Semily od 8:40 a 10:30 hod.
Vstupné: 70 Kč