Květen 2024
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2

CYKLUS CESTOVATELSKÝCH BESED 2023 / 2024

středa 11. října 2023
ZA TAJEMSTVÍM MAYŮ - Pavla Bičíková
Mexiko, Guatemala, Belize s fotografkou Pavlou Bičíkovou.
Ve zbrusu nové přednášce se vydáme společně do nespoutané Guatemaly, jihozápadního Mexika a na karibské ostrovy státu Belize s bělostnými plážemi. Uprostřed džungle plné řvoucích opic a pestrobarevných ptáků objevíme mayské chrámy a pyramidy. Projdeme mlžnými pralesy, vystoupáme na sopky a budeme pozorovat lávu chrlící vulkán Fuego. Překonáme guatemálské horské hřebeny, kde budeme spát u místních obyvatel. Tradiční mýty a rituály původních indiánských kmenů Mayů jsou dodnes naprosto fascinující. Čeká nás velkolepá cesta.

 

středa 22. listopadu 2023
AFRIKA S TUKTUKEM - Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách / proběhne v kině Jitřenka
Cestovatelská stand-up projekce, u které se zaručeně pobavíte
Tuktuk je Tomíkova oblíbená tříkolka, se kterou rád brázdí svět. Na cestě dlouhé 9000 km za 111 dní projel barevnou Jihoafrickou republikou, Botswanou plnou zvířat, Zambii s Viktoriini vodopády, přes nejtěžší Zambii, veselou Malawi, obrovskou a domorodými kmeny posetou Tanzánii až nakonec dorazil do Ugandy. Přijďte si poslechnout bláznivý příběh plný neuvěřitelných zážitků, které Tomíka a jeho parťáka Davida na cestě potkaly. Můžete očekávat mnoho barvitých historek doprovázených krásnými nejen dronovými záběry, Určené pro všechny, kdo se chce zasmát a nechce cestovat s tuktukem po světě!

středa 6. prosince 2023
ZUZKA JDE… PACIFICKOU HŘEBENOVKU
Zuzka Polanecká v květnu odletěla do USA na Pacifickou hřebenovku. Ušla více než 2000 mil a na cestě byla 136 dní. Potýkala se s vedrem, deštěm, sněhem, blízkostí výskytu medvědů, nálety komárů… Zažila ale i neskutečné krásy přírody, obohacující setkání a skvělé podporující lidi. Tahle beseda bude stát za to, pojďme se Zuzkou na trail.

středa 10. ledna 2024
TREKY POD MOUNT EVERESTEM A K2 - Radka Tkáčiková
Trek v divokém a nespoutaném Karakoramu, ledovec Baltoro, majestátní štíty Broad peaku, Masebrunu a katedrála, osmitisícovka Nanga Parbat v Pákistánu v nejzápadnějším výběžku Himalájí a těžký život místních lidiček. Kultura a snaha o rozvoj izolovaných oblastí včetně vzdělávání. Karakoram highway podél majestátní řeky Indus. Druhá část vás zavede do Nepálu pod nejvyšší horu světa Mt. Everest, která je přístupovou trekovou trasou a absolutním protipólem trasy pod K2. Rozdíly kulturní i náboženské, ale stejně milí lidé v obou zemích.

 

středa 7. února 2024
JAR - Michal Černý
Kruger park a potápění se žraloky
Kruger park je nejstarším africkým parkem a jeho velikost je pro běžného evropana skoro nepředstavitelná. V tomto parku se můžete pohybovat bez průvodce, což dává obrovskou svobodu při pozorování zvěře. Parketou pana Černého je hlavně fotografování pod vodou, tak v JAR nemohl vynechat ani potápění se žraloky a lachtany. Z potápění s těmito nádhernými tvory je spousta zajímavých na napínavých historek, na které se již nyní můžete těšit.

 

středa 6. března 2024
VIETNAM - Pavel Chlum a Petr Kvarda
Z jihu na sever
Pavel Chlum a Petr Kvarda Vás tentokrát zavedou do Vietnamu. Celá cesta začne v Tay Ninh s procesím náboženství Cao Dai, odkud je to už jen kousek ke Cu Chi – místu Vietnamské války, kde Vietkong vybudoval 200 km podzemních tunelů plné nástrah. Po noci v Saigonu vyrazí na sever přes Mui Ne, Nha Trang, Da Nang a Hue. Ve Vinh Moc se pak téměř proplazí podzemní vesnicí, kde lidé žili během války 6 let. Phong Nha, Ninh Binh, Hang Mua či zátoka Ha Long jsou další ze spousty nádherných přírodních scenérií, kde se mu každý cestovatel zastavit. Pro intenzivnější vtažení do děje je cestopisná přednáška doplňována záběry z akčních kamer i dronu.

 

středa 3. dubna 2024
BALKÁN - David Hainall
Balkán – krásný, tajemný, známý a přívětivý
Balkán – historická křižovatka, pestrobarevná a stále tak trochu neklidná a výbušná směsice národů, náboženství, kultur, zvyků a obyčejů a hlavně místo, kde žijí skvělí, báječní a věčně usměvaví pohostinní lidé. Čas tu běží pomaleji než u nás, ale právě proto obvykle přináší nespočet vjemů, vůní a nezapomenutelných zážitků. Výpravy na Balkán mají stále punc opravdového dobrodružství. Vydejte se námi na pěší i cyklistické putování v mnohdy hůře dostupných horách Srbska, Černé Hory, Severní Makedonie, Albánie, Kosova, Bulharska a Chorvatska. Řeč bude o přechodech hor na těžko, jednodenních túrách a cyklistických etapách, kultuře, bohaté historii i zvycích a obyčejích místních obyvatel.

 

Začátky všech přednášek od 19.00 hod.
Nabízíme Vám předplatné na celý cyklus cestovatelských besed. Máme připraveno šest cestovatelských besed, na které nyní máte možnost pořídit si předplacenou vstupenku za zvýhodněnou cenu. Oproti běžnému vstupnému ušetříte 200 Kč. Průkazka je přenosná a můžete ji darovat. Předplatné na šest besed: 430 Kč / prodej v kanceláři KC Golf a před besedou.

Jednotlivé vstupné: 100 až 150 Kč.  Změna programu vyhrazena.