Duben 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
VÍKENDOVÉ POHÁDKY
Novou sezónu víkendových pohádek zahájíme 15.10.2023

neděle 15. října
TRABLE VODNÍKA TONÍKA
První pohádka pro děti a rodiče z cyklu víkendových pohádek. Během tohoto cyklu, který trvá od října do dubna probíhá soutěž o nejvěrnějšího diváka. Každý dětský divák obdrží soutěžní kartu a za každou navštívenou pohádku (a karneval) přibude na kartičku obrázek. Nejvěrnější diváci budou odměněni.
Vodník Toník je poslední vodník u nás, který už dávno neloví dušičky do hrníčku. Teď má úplně jiné starosti. Trápí ho, že lidé si neváží přírody, že má plný rybník odpadků a že mu jeho milované ryby všechny vyhynou nebo mu je vyloví a prodají. Chtěl by pomoci, ale sám neví, jak na to... Hraje: Dobře naladěné divadlo
Malý sál KC Golf Semily od 15.00 hod.
Vstupné: 60 Kč

neděle 12. listopadu
KOUZELNÉ JABLÍČKO
Druhá pohádka pro děti a rodiče z cyklu víkendových pohádek. Během tohoto cyklu, který trvá od října do dubna probíhá soutěž o nejvěrnějšího diváka. Každý dětský divák obdrží soutěžní kartu a za každou navštívenou pohádku (a karneval) přibude na kartičku obrázek. Nejvěrnější diváci budou odměněni.
Pohádka o nezbedné princezně, moudrém dědečkovi a hloupém Honzovi, který k rozumu přišel, ať chtěl či nechtěl. Moderní činoherní pohádka s autorskou hudbou, inspirovaná ladovými Nezbednými příběhy.
Máš-li trable nebo smutky, vyzraj na ně s humorem. Rozverný příběh o tom, jak zdravý selský rozum zvítězí nad hloupostí a vychytralostí.
Hraje: Divadelní studio Neklid
Malý sál KC Golf Semily od 15.00 hod.
Vstupné: 60 Kč

neděle 3. prosince
BETLÉ
M
Víkendová loutkovo – hudební pohádka pro celou rodinu.
Každý ten příběh jistě znáte, už se tady vypráví přes dvě tisíciletí, ale málo kdo mohl být přitom, kdy se ten zázrak stal. My Vás zavedeme do dalekého Betléma, kde ve chlívku mezi ovečkami, kravičkami a jiným dobytkem jsou na slámě jesličky. V jesličkách Jéžíšek a okolo něj ti kteří ho mají rádi. Velká sláva to byla, Andělé pěli písně, dokonce i králové jej navštívili. Ale jednomu králi se narození Ježíška nelíbí. Je to zlý král Herodes a udělá všechno proto, aby se jej zbavil. Jak to s Jéžíškem dopadne se můžete podívat v hudebně-loutkovém Betlémě Divadla Toy Machine. Loutková představení od tohoto souboru zaručeně pobaví děti i dospělé!!!
Malý sál KC Golf Semily od 15.00 hod.
Vstupné: 60 Kč

neděle 14. ledna
DOKTORSKÁ
POHÁDKA
Víkendovou pohádku hraje DS Třináctka Dolní Kalná a bude se odehrávat na velkém jevišti. Pohádka volně na motivy Velké doktorské pohádky Karla Čapka, přepracovaná do podoby divadelní hry pro malé diváky.
Děj pohádky je zasazen do reálných míst ve východních Čechách, která byla blízká autorovu srdci. Černokněžník Magiáš, i jeho nepříliš povedený učedník, tak sídlí na hoře Hejšovině. Tenhle Magiáš, je hrozně neoblíbený černokněžník, který škodolibě škodí, komu může. Na každého ale jednou dojde, a tak není náhoda, že mu jednoho dne při záchvatu vzteku zaskočí pecka ze švestky. Nezbývá mu, než vyslat svého učedníka Vincka pro pomoc. Na cestu na horu Hejšovinu se tak postupně vydají slovutní páni doktoři z Úpice, Kostelce, Hronova a Hořiček, aby při společném konziliu rozhodli, co dál s kouzelníkem Magiášem. V kraji kromě kouzelníka Magiáše, žije i další čarovná čeládka v čele s Havlovickým vodníkem, nebo Hejkalem z Krákorky. Jak to tak na světě chodí, tak i oni někdy potřebují pomoc pánů doktorů a nakonec jim nezbude nic jiného, než dát na jejich rady. Ostatně to pozná na vlastní kůži i kouzelník Magiáš.
V sále KC Golf Semily od 15.00 hod.
Vstupné: 60 Kč

neděle 11. února
O HASTRMÁNKOVI
Víkendová pohádka pro celou rodinu.  Klasické loutkové divadlo v tradičních loutkových kulisách zahraje LS Rolnička Nová Paka. Pohádka o hastrmánkovi Tatrmánkovi, který se svými kamarády čertíkem Kopýtkem a bábou Divnomůrou zachrání Haničce ze mlýna svatbu.
Malý sál KC Golf Semily od 15.00 hod.
Vstupné: 60 Kč

neděle 10. března
O MEDVÍDKU HAJÁČKOVI
Proč nemůže pan Veverčák usnout? Navečeřel se, zoubky si vyčistil, vyčůrat se byl, ale pořád ne a ne spát! A paní Ovečka taky nemůže zabrat! Ani počítání oveček jí nepomohlo! Příjde medvídek Hajáček záhadě na kloub? Budou moct jít jeho kamarádi zase v klidu spát? Skoro detektivní pohádka o večerních rituálech, které mají nejen zvířátka před spaním.
Malý sál KC Golf Semily od 15.00 hod.
Vstupné: 60 Kč

neděle 7. duben
SNĚHOVÁ KRÁLOVNA
Zlá královna střípkem z kouzelného zrcadla začarovala Kaje a unesla ho do ledového světa bez lásky. Osvobodit ho může jen Gerda. I když neví, co ji čeká, je ochotná pomoci nejbližšímu člověku a podstoupí vše, aby Kaje zachránila. Překoná mráz, vichřici i další nástrahy, které jí do cesty staví zlí skřeti. Cestou potká sobeckou květinářku, křehké lesní víly, upovídaného havrana i zbabělé loupežníky, kterým velí zlá baba se svou rozmazlenou dcerkou. Nejtěžší zkouška ji čeká v království Sněhové královny. Hraje Divadelní spolek Vojan – Mladá haluz. Pohádka bude na velném jevišti.
V sále KC Golf Semily od 15.00 hod.
Vstupné: 60 Kč

Během cyklu víkendových pohádek pro děti a rodiče, který trvá od října do dubna probíhá soutěž o nejvěrnějšího diváka. Každý dětský divák obdrží soutěžní kartu a za každou navštívenou pohádku (a karneval) přibude na kartičku obrázek. Nejvěrnější diváci budou odměněni.