Červen 2022
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3

JAZZ POD KOZÁKOVEM SLAVNOSTNÍ VEČER

13.11.2021 19:00:00
JAZZ POD KOZÁKOVEM SLAVNOSTNÍ VEČER
35. ročník jazzového festivalu. Slavnostní večer věnovaný jazzu a svobodě zahájí Taneční Orchestr Vladimíra Janského a vrcholem pak bude multiinstrumentalista, skladatel, textař a otec českého blues Jan Spálený za doprovodu kapely ASPM. Posledním vystupujícím bude finalista polského Krokus Jazz Festiwalu Trio Henya.
V předsálí navodí příjemnou jazzovou atmosféru Blues Friends a v rámci slavnostní recepce Martin Hrubec.
Mimořádnost večera podpoří i degustace přívlastkových vín, Vinný sklípek „U Stebenky“. Volná, neřízená ochutnávka těchto vín bude po celý večer v předsálí Kulturního centra Golf.
Veškeré aktuální informace o festivalu naleznete na webu www.jazzpodkozakovem.cz.
Upozorňujeme na možnost pořízení zvýhodněné vstupenky na celý festival a nebo na jeho část. Info o slevách v KC Golf.
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod.

Vstupné: 300,- / sleva 30% pro seniory a studenty, sleva 50% pro děti a žáky ZUŠ


Orchestr Vladimíra Janského (CZ)
Ondřej Švingal - trumpet, Michal Kašpárek - trumpet, Zdeněk Roudnický - trombone, Petr Svoboda - saxophone, Ondřej Štěpán - saxophone, Milan Hejral - saxophone, Robert Tomáš - drums, Ladislav Nič - percussion, František Kudláček - bassguitar, Augustin Bernard st. - guitar, Augustin Bernard ml. - piano, Martin Janský, Adam Janský, Janka Karpíšková, Kateřina Miřejovská - vocal, Marek Janský - sound engineer
Taneční orchestr Vladimíra Janského působí na Liberecku již od roku 1980 a v roce 2020 oslaví tedy významné 40leté jubileum. Orchestr s výbornými zpěváky má široký repertoár různých hudebních žánrů - jazz, swing, pop, lidové písně, uspokojí specifické požadavky širokého publika a je zárukou dobré zábavy. Za léta svého působení doprovázel orchestr stovky společenských a firemních akcí nejen v regionu Liberecka, ČR ale i v zahraničí. Z celkového repertoáru, čítajícího více než 900 skladeb všech druhů i žánrů, je v současné době aktivně hraných několik „málo“ stovek písní, které svou kvalitou odolaly kritice času

Jan Spálený & ASPM (CZ)
Jan Spálený – piano/cornet/vocal, Michal Gera – trumpet/vocal, Filip Spálený – tube/bassguitar, Filip Jeníček – drums, Radek Krampl – vibraphone
Legendární skladatel, zpěvák, textař, hudební režisér, dramaturg, noční vypravěč rozhlasových pohádek a multiinstrumentalista. Jan Spálený je otcem jedné z živých podob českého blues. Po „prokymácení se“ pubertou objevil dixieland, první bránu do světa jazzu a improvizace. Hlavně ovšem potkal celý další život milované dechové hudební nástroje. Využíval střídavě trombón, tubu, barytonsaxofon a v šestapadesátém roce svého věku se začal učit hrát na kornet. V průběhu let hrával dixieland, rock´n´roll, rhythm & blues, s bratrem Petrem měli kapely Hipp´s a Apollobeat, hostoval v popových souborech i ve vážné hudbě. Se skupinou A.S.P.M. v její klasické sestavě představí své nestárnoucí písničky. http://www.janspaleny.cz

Blues Friends (CZ)
Miloš Farský – guitar/vocal, Bohouš Kadleček – bassguitar, Ruda Fišer – piano, Matěj Janda – drums
Jak název napovídá, kapela Blues Friends je parta výborných semilských kamarádů - muzikantů, kteří se k blues vracejí jako ke kořenům hudby, kterou mají rádi. Těšit se tak můžeme na skladby, které zazněly na na jednom z prvních ročníků festivalu, ale i ty, které zazněly na festivalu před 3 lety. Blues Friends hudba opravdu baví a svojí vřelostí k ní dokáží její krásy předat směrem k posluchači.

Trio Henya (CZ)
Posledním vystupujícím bude finalista polského Krokus Jazz Festiwalu Jedná se o nový studentský projekt inspirovaný převážně současnou a starší jazzovou hudbou, ale i klasikou a hudbou blízkovýchodních či balkánských tradic.

Martin Hrubec (CZ)
Absolvent Konzervatoře J. Ježka. Nadějný hráč naší jazzové scény se specializuje na vlastní tvorbu v rytmu gypsy, swingu a jazzu. Vystupuje v kapelách Original Alva Vinariko Orchestra, Echoes Of Prague, Futur Swing, kde prosazuje novou vlnu mladé gypsy-jazzové generace. Jeho repertoár tvoří především specifické a méně známé gypsy-jazzové standardy, které doplňuje jazzovými standardy.


Předprodej v kanceláři KC Golf, v Turistickém informačním centru Semily a v pokladně Kina Jitřenka.
VSTUPENKY MŮŽETE NAKUPOVAT I BEZHOTOVOSTNĚ PŘES POČÍTAČOVÝ REZERVAČNÍ SYSTÉM !!!

Vstupenky nelze rezervovat, pouze zakoupit!

Upozorňujeme na výstavu fotografií s jazzovou tématikou, kterou je možné vidět v Kulturním centru Golf od konce září do konce listopadu. Autorem fotografií je Patrick Marek, jeden z nejrespektovanějších českých fotografů specializujících se na svět velkých pódií, jazzu a vážek.

Navštivte festivalové stránky: https://www.jazzpodkozakovem.cz/

Prosíme Vás o dodržování aktuálních hygienických opatření vydaných vládou České republiky.
Platná opatření zde:
https://covid.gov.cz/situace/kultura/koncerty


Koupit
< Zpět na přehled akcí